Chcete mít vyladěný telefon jako Radek Hulán? Můžete!

MyAndroid.cz

home archív foto kontakt

Chcete mít vyladěný telefon jako Radek Hulán? Můžete!

Samsung 23.10.16

Když jsem začal před dvěma roky používat Android, vyladil jsem si jej do té nejlepší možné podoby. A teď z toho můžeme benefitovat i vy, protože se o to podělím.

Pokud máte telefon se zastaralým iOS 10, tak jej prodejte a kupte si Galaxy S7 nebo Galaxy S7 edge s bezpečnějším a schopnějším Androidem.

Hotovo?

Pokračujte vesele dál! :-)

Domovská obrazovka

Základem je launcher, spouštěč aplikací. Ten nejlepší je Nova Launcher Prime a k němu notifikační plugin Tesla Unreaded.

Nova Launcher umožňuje nastavit naprosto vše, co vás napadne a padesát dalších věcí, co vás nenapadnou, ale použijete je. Aplikace můžete přejmenovat (takže místo "Nine" se aplikace jmenuje "Email"), přiřadit jim jiné ikony, zakázat dolní dock, aby se neopakoval, velikost widgetů nastavovat i do rozměrů, které nejsou před-definované výrobcem, ovládat vše gesty a další.

Pěkné kulaté ikony získáte instalací Naxos Flat Round a pak si je zvolíte v nastavení Nova Launcheru / Vzhled a chování / Motiv ikon.

Další plochy

Pro další plochy je dobré vypnout si zobrazování Docku v Nova Launcheru (Nastavení / Dock / vypnout vpravo nahoře), nastavit si v Nastavení / Plocha žádnou šířku a výšku okraje, v Nastavení / Plocha také vypnout trvalou lištu hledání, a Nastavení / Plocha / "Indikátor posuvu" opět zvolit žádný.

Nastavení / Složky si zvolte typ "Čára" a pozadí složky na "žádný".

Pak se vám zbytečně neopakuje dolní sada ikon (Dock), a máte celou obrazovku jen pro widgety (bez zbytečných okrajů).

V mém telefonu mám na další ploše výstup z Netatmo meteostanice:

A na další straně Google Zprávy a RegenRadar Pro ukazatel a předpověď srážek.

Widgety na domovské obrazovce

Na domovské obrazovce mám umístěny dva widgety Weather Timeline od Sama Rustona. Ten první je jednoduché počasí a aktuální čas, ten druhý pak graf vývoje srážek, větru a teplot pro následujících 24 hodin, vše je nastavené na 80% transparentnost.

Krátkým pohledem na domovskou obrazovku tam máte hned jasno, jak se bude vyvíjet teplota během dne a noci, kdy začne pršet a jak moc bude foukat vítr.

Weather Timeline je skvělé počasí nejen vzhledově, ale i pro samotnou kvalitu předpovědí. Umí totiž používat několik různých zdrojů dat počasí, a můžete si vybrat ten pro vás místně nejlepší.

A druhým důležitým widgetem je kalendář Digical a k němu jeho Digical+ placená verze. Digical má krásné widgety, používám nastavení widgetu Denní / Alpha Dark a zobrazenou Agendu.

Velmi přehledné je i zobrazení událostí a práce s nimi v samotném kalendáři:

Nastavení Nova Launcher

Tesla Unreaded plugin ukazuje počty nepřečtených oznámení u aplikací, nastavit si jej můžete v Nova Launcher nastavení / "Počty nepřečtených" třeba takto:

Dobré je také nastavit si mřížku plochy na co největší rozlišení:

A zobrazení ikon třeba následovně:

Outlook a Office365 / Exchange

Pokud fungujete internetově, tak si dozajisté předplácíte Office365 od Microsoftu, což je nejlepší hostovaný email. A nejlepší aplikace pro Exchange / ActiveSync protokol je Nine - Outllok for Android. Opravdu, nestahujte si Outlook od Microsoftu, ale tuto aplikaci, je fantastická. Velmi dobře se ovládá, je krásná a rychlá, nevynucuje si nastavení firemních politik, a umožňuje zobrazení více účtů v jedné složce, a to nejen pro emaily, ale i ohvězdičkované úkoly a další zdroje.

Synchronizuje také kontakty a kalendář, a to do úložišť Androidu, takže s nimi dále pracuje třeba Digical.

Klávesnice

Nejlepší klávesnice je SwiftKey. Píše se na ní velmi rychle pomocí tahů prstem, postupně se učí vaše slova, její nastavení a naučené algoritmy se dají zálohovat pod Google účet.

Facebook obrázky kontaktů a události

Ke kalendáři se vám ještě bude hodit Calendar Sync for Facebook. Tato utilitka importuje a pravidelně bude synchronizovat události  z Facebooku do vašeho kalendáře v telefonu.

A pro import obrázků z Facebooku ke kontaktům zase Sync.Me utilitka.

Pro SMS zprávy také nepotřebujete speciální aplikaci, nový Facebook Messenger je umí posílat a přijímat taky, jako přídavek k Facebook chatu.

Prohlížeč

Vykašlete se na před-instalovaný Chrome, a stáhněte si Firefox. Na mobilu jde o jednoznačně nejrychlejší prohlížeč, který se dá navíc rozšiřovat o doplňky, například LastPass správce hesel či uBlock Origin blokaci reklam.

Záloha a KNOX

Až si vše nastavíte, doporučuji minimálně v Nova Launcher zvolit zálohu konfigurace. Když někde ztratíte telefon, nebudete to muset dělat znovu :)

A v případě telefonu od Samsungu si nainstalujte KNOX a bankovní a další senzitivní aplikace přesuňte do něj.


Komentáře

 1. 1 Robert Solnař 30.10.16, 02:10:22
  FB

  Radku vyřešil jste nějak při příchozím hovoru aby se ukázala i firma kromě jména osoby? toto mi na S7 jako pracovním nástroji neskutečně chybí.

 2. 2 Radek Hulán 30.10.16, 10:10:40
  FB

  [1] zkusit nějaký jiný dialer? Je jich ve store hodně.. Truecaller vypadá dobře.

 3. 3 Robert Solnař 31.10.16, 05:10:51
  FB

  Radku děkuji za odpověď. Bohužel toto jiný dialer neřeší :-(.
  Potřebuji aby firmu vytáhl přímo z kontaktů kde je na Exchange zadaná.
  TrueCaller to různě loví po internetu.
  iPhone toto umí standardně. Bohužel neumí spoustu jiných věcí.

 4. 4 František Šafr 03.03.17, 02:03:00
  FB

  Zdravím, Radku. Udělaté nějaký článek o aplikacích, které používáte? Celkem rád bych načerpal inspiraci. Před pár týdny jsem přešel po letech od W10M k Androidu a rád bych ho využil naplno.