MyAndroid.cz - Google pohledem člověka používajícího MS služby

MyAndroid.cz

home archív foto kontakt

LG G4 - rychlá video recenze

LG 17.10.2015

Udělal jsem takovou rychlou video recenzi LG G4. První Android mobil, co mohu doporučit :-)

Samsung Galaxy S6 (Edge) nebo Lumia 930

Samsung 25.04.2015

Nedává mi (racionálně) smysl utrácet 20 -30 tisíc Kč za Samsung Galaxy S6 či S6 Edge, když je tu lepší Lumia 930 za osmičku.

Poradna: mám si koupit iPhone 5 nebo Galaxy S4?

Samsung 15.06.2013

Galaxy S4

"S Androidem můžete dělat skoro všechno", řekne robotickým hlasem fanatik. To je částečně pravda. Pokud si koupíte Samsung Galaxy S4, kupujete si něco, v čem se můžete vrtat, bastlit, kompilovat si kernel, programovat v Pythonu a tak. Třeba jako dříve pod Maemo. Pokud jste člověk, co nemá notebook a pracuje na 4" displeji, je to i geekovsky vzrušující.

Jako uživatel budete nešťastný. Počítejte s tím, že se to bude pořád sekat, tuhnout a padat. Android prostě už takový je. Pokud nicméně chcete, můžete se v tom vrtat a zničit si ten systém ještě víc. Poté jej ani nespustíte.

Android = neomezené možnosti bastlení. Před 5 lety mě to osobně třeba taky bavilo (s Windows Mobile). Dnes jsem jinde.

iPhone 5

Apple je koncepčně zaostalý, stále nemá aktivní obsah na ploše, a nová verze iOS 7 chystaná na listopad 2013 to nezmění - je zmatená a obecně nepovedená. Píše to i extrémně pro-Apple web The Verge.

iOS7 vypadá, jako by někdo vzal pomalý Android emulátor, dal mu kus WP skinu a rozběhl jej na iPhone. Displej telefonu je malý, telefon je předražený a zpracování nedomyšlené.

Toto tedy taky nechcete.

Lumia 920

Zapomeňte na předchozí špatné volby. Nemusíte si vybírat zelené zlo či jablečné zlo. Potřebujete dobro - něco s Windows Phone 8.

WP8 jsou rychlé, plynulé, moderní a zábavné. Máte zde integraci s Xboxem, Office, SkyDrive, Outlookem, offline navigaci po celém světě. Máte zde úžasný foťák. A umožní vám to odpoutat se od služeb jisté reklamní agentury (Google), což je velká výhra.

Nokia Lumia 920 je nejlepší telefon vůbec (32GB / 4.5" / nej fotoaparát / bezdrátové nabíjení / NFC) a za dnešních cca 9300 Kč i neuvěřitelně levný. Jen blázen by platil dvojnásobek za zaostalý iPhone či sekajícího se robůtka.