LG G4 - odemknutí telefonu, změna dpi, formátování karty jako interního úložiště

MyAndroid.cz

home archív foto kontakt

LG G4 - odemknutí telefonu, změna dpi, formátování karty jako interního úložiště

LG 15.12.15

Jak jsem psal v předchozím článku, LG G4 má po upgrade na Android 6.0 problém s tím, že část aplikací přestala pracovat s SD kartou. Takže třeba Spotify, kde jsem měl uložené desítky GB hudby offline v extreme kvalitě na kartě, najednou nejede.

Dá se to řešit, ale počítejte s tím, že přijdete o záruku, protože si musíte odemknout bootloader.

Telefon přitom nemusíte rootovat, u Androidu 6.0 to (zatím?) znamená zásah do kernelu (poskytnutý nepříliš známým člověkem na XDA), a osobně raději takovýto bezpečnostní risk nepodstupuji, pokud to není absolutně nutné. A zde není.

Odemknutí bootloaderu

Nejdříve si proveďte kompletní zálohu telefonu, třeba pomocí vestavěné LG Backup funkce.

Pro odemknutí bootloaderu LG nabízí oficiální řešení na této stránce. Stáhněte si Android SDK (Tools) v poslední verzi, odemkněte si v telefonu vývojářské funkce (tedy 7x klepnout na Nastavení / Obecné / Info o telefonu / Softwarové informace / Číslo sestavení), zapněte si USB ladění a možnost odemknutí OEM.

Následně spusťte:

adb reboot bootloader
fastboot oem device-id

Toto vám vrátí Device ID, které vložíte LG při registraci a oni vám pošlou obratem emailem unlock.bin soubor, který  nahrajete do telefonu:

fastboot flash unlock c:\tmp\unlock.bin
fastboot reboot

Tím máte odemknutý bootloader (a záruku nenávratně pryč).

Změna dpi z 640 na 580 či 538

LG G4 se standardně dodává s 640 dpi. To v praxi znamená, že na obrazovku se toho i při rozlišení 2560x1440 moc nevydá. V emailech v Nine aplikaci třeba vidíte 6 položek. Po změně na 580 dpi jich vidíte 7, změna na 538 dpi jich pak ukáže 8. Jiné hodnoty nedoporučuji, některé vestavěné aplikace pak nepracují dobře.

Osobně používám 580 dpi a je to pro tento telefon ideál.

Ke změně musíte modifikovat soubor /system/build.prop, změnit v něm řádek ro.sf.lcd_density=640 na ro.sf.lcd_density=580. To se dá udělat přes TWRP 2.8.7.0.

Postup je následující:

adb shell wm density 580
adb reboot bootloader
fastboot boot twrp-2.8.7.0-h815.img
** TWRP: zvolte si MOUNT > SYSTEM
** TWRP: udělejte v Advanced > File "chmod 775" na system/build.prop
adb pull /system/build.prop %USERPROFILE%
** editujte soubor %USERPROFILE%\build.prop
adb push %USERPROFILE%\build.prop /system/build.prop
adb shell
chmod 644 /system/build.prop
exit
adb reboot

Formátování karty jako interní

Android 6.0 umožňuje nově používat SD kartu jako interní zařízení. Pro tyto účely ji zašifruje, což se hodí jako bezpečnostní opatření proti krádeži dat. Instalační soubory aplikací se pak ukládají do rychlé systémové paměti (po resetu je tam 22GB místa) a data aplikací na (třeba) 128GB SD kartu (tedy offline písničky ze Spotify, mapy a jiné). Protože se ta SD karta ale tváří jako systémová, interní, nemá s tím problém žádná aplikace.

Problém je, že LG G4 má tuto funkci Adoptable Storage nepochopitelně zakázanou.

Nicméně opět se modifikací /system/build.prop, a to změnou ro.lge.adoptable_storage=false na ro.lge.adoptable_storage=true, můžete dostat k tomu co potřebujete.

Postup je stejný jako výše, můžete vše udělat i se změnou dpi. Pokud změnu dpi provádět nechcete, z postupu vynechte první řádek.

A pak už můžete kartu naformátovat jako "Internal Storage" a přesunout na ní data aplikací. Po restartu telefonu vše pojede hladce.


lg g4

Navigace v komentářích

načíst novější komentáře ⇒ | přejít na konec →